Kadınlar İçin Estetik Unsurlar Sunan Akıllı Saat: HUAWEI Watch GT 4

Toplumsal cinsiyet eşitliği konularının öncelik kazanmaya başladığı bir çağda, kadınlar kaynaklara erişimde iyileşmeler görmüş ve seslerini duyurma ve kendilerini ifade etme konusunda daha güçlü hale gelmişlerdir. Daha belirgin bir şekilde teknoloji, özellikle ruh sağlığı ve üreme sağlığı gibi alanlarda kadınların güçlendirilmesinde güçlü bir rol oynamıştır. Aslında bu iki sağlık kategorisi bir zamanlar tabu konular olarak görülse de her zaman her yerdeki kadınların refahı için çok önemliydi.

Neyse ki akıllı giyilebilir cihazlar, kadınların bu alanlarda ihtiyaç duydukları desteği bulmaları için harika bir araç haline geldi. Giyilebilir teknolojiler aynı zamanda yavaş yavaş daha estetik unsurlar da içeriyor ve bize sadece sağlık monitörü olarak değil aynı zamanda moda ifadesi olarak da işlev gören daha heyecan verici akıllı saatler sunuyor. Huawei, en yeni giyilebilir cihazları için yeni Fashion Forward marka manifestosunu yayınlayarak bu alanda bir lider haline geldi. Bu tür kuralları yeniden yazarak, giyilebilir teknolojinin geleceğinin sadece akıllı değil aynı zamanda şık olduğunu da kanıtlıyor.

Akıllı saatlerin yalnızca işlevleri için üretildiği ve takip cihazları olarak görüldüğü günler geride kaldı. İlginç bir şekilde, tüketiciler akıllı saatleri aksesuar olarak görmeye başladılar ve akıllı saatlerin estetik değerlerinde daha yenilikçi bir değişim talep ediyorlar. Huawei gibi markalar bu artan talebi değerlendirerek giyilebilir teknolojilerini moda odaklı bir yöne taşıyor. Huawei, en son moda trendlerini ve zamansız işçilik geleneklerini bir araya getirerek HUAWEI WATCH GT 4 gibi şık ve gelişmiş akıllı saatler üretti ve kullanıcılara tasarım ve işlevin en iyisini sundu.

HUAWEI WATCH GT 4’ün 8 farklı versiyonu bulunurken, 41 mm’lik dikkat çekici Pendant versiyonu kadınlar için tasarlandı. Bir mücevher parçasının parlaklığı ve yapısıyla üretilen HUAWEI WATCH GT 4, gündelikten resmiyete kadar her türlü kıyafetle uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Altın, beyaz veya gümüş olsun, her renk seçeneği kadınların farklı yaşam tarzlarını tamamlamak için yaratıldı; açık hava yürüyüşlerinden ve maceralardan hoşlanan sportif-şık bayanlardan, genellikle etkilemek için giyinmesi gereken yüksek güçlü iş kadınlarına kadar.

Eğer bu yeterli değilse, kullanıcılar kendi saat kadranlarını beğenilerine veya ihtiyaçlarına göre özelleştirebilir ve hatta galerideki 25.000 saat kadranı tasarımından istediklerini seçebilirler. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda stil kombinasyonuyla, kişiliğinizi en iyi şekilde temsil eden bir stil bulacağınızdan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Stil, öz olmadan hiçbir şeydir. Bu nedenle Huawei, tasarım alanındaki ilerlemelerinin sağlık ve fitness teknolojisindeki yeniliklerinin gerisinde kalmamasını sağlıyor. Huawei ayrıca bu çabaların kadın sağlığını kapsayıcı olmasını sağlamak için özel adımlar attı. Bu ilk olarak 2018 yılında, Huawei’deki bir kadın geliştiricinin, kadınların yalnızca küçük bir kısmının sağlıklarını ve adet döngülerini düzenli olarak izlediğini keşfetmesiyle başladı. Kısa süre sonra bu fikir büyüdü ve Huawei’de kurulan bir kadın sağlığı Ar-Ge ekibine dönüştü. Beş yıl sonra, ekip klinik tıp, biyomühendislik, bilgisayar, matematik ve bilgi iletişimi gibi birçok alandan uzmanları içerecek şekilde genişledi.

O andan itibaren Huawei, adet sağlığı konusunda çeşitli çalışmalara başladı. Ar-Ge ekibi ayrıca akıllı bir döngü takvimi oluşturmak için Fudan Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde üreme ve kalıtım uzmanı Huang Hefeng ile birlikte çalıştı. O zamandan bu yana ekip, HUAWEI WATCH GT 4 ile birlikte piyasaya sürülen en son Menstrüel Sağlık Yönetimi 3.0 ile birlikte yeni Huawei akıllı saatleriyle çeşitli döngü izleme teknolojilerini başarıyla başlattı. Akıllı teknolojiyi kullanan en yeni sürüm, ana akım akıllı saatlere kıyasla %30 daha yüksek doğrulukta ilk gün dönem tahminleri yapabiliyor ve kadınları adet döngüleri boyunca vücutlarının değişen taleplerine hazırlanmaları için donatıyor.

Kadınların, özellikle de işte ve evde ek sorumlulukları varsa, yaşamlarında sıklıkla çeşitli stres faktörleriyle karşı karşıya kaldıkları bilinmektedir. Huawei gibi markalar, kadınların en iyi benlikleri olmalarına ve kendilerini en iyi şekilde hissetmelerine yardımcı olmak için, kadınların içten dışa bütünsel bir sağlık elde etmelerini sağlıyor.

HUAWEI WATCH GT 4’ün bütünsel sağlık takibi özellikleri, kadınların uyku ve stres yönetimi gibi diğer sağlık sorunlarını da takip etmelerine yardımcı oluyor. Araştırmalar, kadınların erkeklere kıyasla daha fazla uyku güçlüğü yaşadığını ve uykusuzluk teşhisi için daha fazla risk altında olduğunu göstermiştir. Bu sorunlarla mücadele etmek için Huawei TruSleep 3.0, kadınlara uyku döngülerini ve alışkanlıklarını daha iyi anlamalarını sağlayarak dinlenmelerini optimize etmek için ipuçları verebilir. Ayrıca, HUAWEI WATCH GT 4’ün Uyku izleme özelliği, kullanıcının uyku sırasındaki solunum düzenini de tespit ederek, kullanıcılara uyku sırasında solunum sağlıkları üzerinde denetim sağlayacaktır.

Formda kalmak da dengeli bir yaşam tarzının ayrılmaz bir parçasıdır ve kadınlara hayatın üstesinden gelmek için gereken gücü ve endorfini verir. En yeni TruSeen 5.5+ teknolojisi ile güçlendirilen HUAWEI WATCH GT 4, kullanıcılarını hareket etmeye devam etmeye motive etmek için Stay Fit ve Aktivite Halkaları 3.0 gibi yeni fitness özellikleri de sunuyor. Bunlar, fiziksel aktivitelerin takibini daha kişisel bir hale getiriyor ve kadınlara, bazen internette tehlikeli bir şekilde tanıtılan bilim dışı ve sağlıksız kilo verme / alma taktiklerine başvurmak yerine, fitness seviyelerini ve kilolarını daha bütünsel olarak yönetmek için daha iyi bir yöntem sunuyor.

HUAWEI WATCH GT 4’ün ardından, Huawei’nin akıllı saatlerle ilgili gelecek planlarında daha fazlası var ve Polikistik Over Sendromu (PCOS) gibi kadınları etkileyen yaygın sağlık sorunlarına yönelik araştırmaları derinleştirmeyi planlıyor. Huawei, tıbbi kurumlarla kurduğu ortaklıklar aracılığıyla TruSeen 5.5+ teknolojisini, teknolojinin sıcaklık, kalp atış hızı değişkenliği ve adet döngüsü algılama özelliklerinden yararlanacak olan daha fazla yumurtalık sağlığı projesine de sunuyor.

Kadın sağlığı konusuna daha fazla önem verilmesiyle birlikte, kadın odaklı sağlık teknolojisinin geleceği giderek daha parlak görünüyor.

HUAWEI’nin Watch GT 4 Serisi akıllı saatleri Türkiye’de HUAWEI Online Mağaza üzerinden 6.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Aşağıda listelenen kupon kodları kullanılarak 300 TL kupon indiriminin yanında 449 TL değerinde 1 yıl uzatılmış garanti veriliyor. 1.199 TL değerindeki FreeBuds SE 2 bluetooth kulaklıklar da saatlerin hediyeleri arasında.

  • AGT4PR450G – 450 TL kupon 41mm Altın için geçerli.
  • AGT4PR300 – 300 TL Kupon diğer tüm renklerde geçerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir