Pirates Journey’in Demo’su Steam üzerinde ücretsiz olarak yayınlandı

Bu demo versiyonunda oyuncular, en az 2 saatlik bir oyun süresi boyunca Pirates Journey oyununu keşfedip test edebilecekler.

PIRATES JOURNEY DEMO VERSİYONUNA OYUNCULARDAN BÜYÜK İLGİ

Ücretsiz olarak indirilebilen Pirates Journey Demo versiyonu yayınlandığından bu yana kısa süre içerisinde 40.000’den fazla indirildi.

İndirilme sayısı günde 500’den fazla olup, günden günde artan oyunun demo versiyonu, Steam kullanıcıları tarafından ortalama 57 dakika oynanmış gözüyor.

Bu ortalama oynayış içerisinde, 3 saat ve hatta 10 saat ve üzerinde oynayanlar da mevcut.

Pirates Journey’e Youtuber’lar da ilgi gösterdi, 200’den fazla video çektiler:

Tüm dünyadan oyun video’su çeken yayıncılar bu güne kadar 200’den fazla Pirates Journey oynanış video’su çektiler. Oyunu oynayarak, takipçilerine tanıtmak isteyen yayıncılar her gün yeni Pirates Journey video’ları çekmeye devam ediyorlar.

Aşağıdan bu güne kadar çekilmiş olan bazı Pirates Journey oyun video’ larına ulaşabilirsiniz;

Pirates Journey oyununa en çok ilgi gösteren ülkeler:

İlk olarak %20 ile Amerika’lı oyuncular geliyor. Steam istatistiklerinde en kalabalık oyuncu kitlesi olan Çin’li oyuncular Pirates Journey oyununa da en çok ilgi gösterenler arasında %18 ile ikinci sırada. Hemen ardından %15 ile Türkiye’den oyuncular üçüncü sırada. Daha sonra sırasıyla;

  • %15 Alman
  • % 7 Japon
  • % 5 Rus
  • % 5 Fransız
  • % 5 İspanyol
  • % 5 Güney Kore, Polonya, Kuveyt, Çekya şeklinde devam ediyor.

DEMO OYUN NE DEMEK

Demo Oyun, bir oyun çıkmadan önce (genelde PC oyunlarında) oyunun görüp, test edilebileceği kısa bir versiyonudur. Genelde Demo oyunlar ücretsiz olup, çok uzun oyun zamanı sunmazlar.

PIRATES JOURNEY OYUNU HAKKINDA

Pirates Journey oyununda 1600’lü yılların sonunda bir gemi kazası sonucu tropik bir adaya çıkan korsan gemi kaptanı olarak tayfamızla birlikte hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Pirates Journey çok sevilen hayatta kalma mekanikleriyle kaynak yönetimi-şehir kurma oyun türünü FPS olarak birleştiriyor.

Birinci tekil şahıs görünümünden, zorlu ada şartlarında hayatta kalmaya çalışırken kazadan kurtulan tayfamıza görevler vererek köyümüzü kuruyoruz. Vahşi hayvanlardan korunup ya da avcılık yapıp adada bulunan gizemleri de çözmeye çalışıyoruz.

Pirates Journey şu an Steam platformunda Erken Erişim olarak yayınlanacak olup tam sürümünün 2024 yılının ilk aylarında 12 farklı dil desteği ile oyun severlerle buluşması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir