Medya sanat fuarı Noise_Media Art başlıyor

Medya sanatı odaklı uluslararası sanat fuarı Noise_Media Art, 12 Ocak – 21 Ocak 2024 tarihleri arasında ziyaretçilerle buluşacak. İlk edisyonunda Kadıköy’ü merkez alan Noise_Media Art, 12 Ocak 2024 tarihinde inovasyon, cesaret ve özgürlüğün temsilcisi German Legend’ın katkılarıyla gerçekleştirilecek OI_Music Powered by German Legend müzik programıyla, Alan Kadıköy’de başlayacak.

Avangart elektronik müziğin önemli isimlerinden ağırlayacak olan müzik programı, konserlerin yanı sıra, İTÜ MİAM ile birlikte geliştirilen atölye ve konuşma programıyla 14 Ocak 2024 tarihine kadar gün boyu ziyaretçileri ağırlayacak.

ETKİNLİK PROGRAMI

Kod Müzik kürasyonuyla gerçekleştirilen OI_Music Powered by German Legend, 12 Ocak’ta deneysel-dub teknonun yaratıcılarından Manchester çıkışlı Andy Stott ağırlıklı kariyerinin ikinci döneminden oluşan bir setle açılışını yapacak. Aynı gece, endüstriyel müzik, glitch techno gibi müziklerin ses örgülerini, gürültüleri dub, dance hall gibi Jamaika müzikleriyle sound system kültürü üzerinden birleştiren The Bug, nam-ı diğer Kevin Martin İngiltere’nin en kıdemli MC’lerinden Flowdan ile sahne alacak.

13 Ocak’ta ise elektronik müziğin şekillenmesinde büyük pay sahiplerinden biri olarak kabul edilen bir deneysel Alman topluluklarından Neu ve Harmonia’nın kurucu üyesi Michael Rother’in yeni grubuyla her iki topluluğun kataloğundan parçaları çaldığı bir performans dinleyicilerle buluşacak.

14 Ocak Pazar gecesi ise ambient müziğin en büyük yaratıcılarından, minimal teknonun çıkışını ve yayılmasını üstlenen Kompakt şirketinin kurucusu, aynı zamanda görsel sanatçı Wolfgang Voigt deneysel projesi Rückverzauberung’un sahnesi gerçekleşecek.

Noise_Media Art’a yalnızca davet edilen sanatçı ve galeriler katılabiliyor. Fuarın ilk edisyonunda baş küratörlük görevini medya sanatı alanının tanınmış küratörlerinden Dominique Moulon, yaratıcı direktörülüğünü Arda Yalkın, sanat direktörlüğünü ise Hande Şekerciler üstleniyor.

DAM, Kate Vass Gallery, Elektra, Julie Caredda gibi uluslararası galerilerin yanında Art On, Sanatorium, Pilot, Siyah Beyaz Galeri gibi Türkiye’nin önemli galerileri, sanat üretimlerinde geleneksel medyumların dışında üretim yapan ve eserlerinde teknolojiyi yoğun olarak kullanan öncü sanatçıların eserlerini sergileyecek.

NOİSE_MEDİA ART FUARI

Dünyadan ve Türkiye’den tanınmış galeri ve sanatçıları ağırlayacak olan Noise_Media Art fuar bölümü ise 18 Ocak 2024 tarihinde genel izleyiciyle buluşacak ve 21 Ocak 2024 tarihine kadar, 11.00-20.00 saatleri arasında gezilebilecek. Yakın zamanda restore edilen ve ilk defa bu etkinlik ile İstanbullularla buluşacak olan Kadıköy Kent Müzesi’nde sergi programına eşlik eden eğitim ve konuşma programları da yer alacak. Katılımcılar, Kadıköy Kent Müzesi girişinde bulunan German Legend Lounge alanında Alman mutfağından lezzetler ve eşlikçiler ile serginin ve benzersiz deneyimin tadını çıkarabilecek.

Noise_Media Art kapsamındaki tüm sergi, eğitim ve konuşma programları ücretsiz olarak gerçekleşecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir