Can Atalay davasında flaş gelişme

Anayasa Mahkemesi (AYM) cezaevinde tutuklu bulunan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay’ın “seçilme hakkı” ile “kişi hürriyeti ve güvenliği” haklarının ihlal edildiğine 4’e karşı 9 oyla hükmederken Atalay’ın tutukluğu sürüyor.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve milletvekilleri ile avukatlar bugün İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi ile görüşmek istedi. Heyet görüşmeyi kabul etmezken, güvenlikler içeri girmek isteyen milletvekilleri ve avukatlara müdahale etti.

TİP milletvekillerinin 13. Ağır Ceza Mahkemesi kalemi ile görüşmek için koridora geldiği sırada arbede çıktı. Milletvekili Sera Kadıgil, tüm avukatları destek vermeleri için adliyeye çağırdı.

Gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Can Atalay Davası’nda tahliye kararı vermediğini, dosyayı Yargıtay 3. Ceza Dairesi’ne gönderdiğini yazdı. Saymaz, “İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Can Atalay Davası’nda tahliye kararı vermedi. Mahkeme dosyayı Yargıtay 3. Ceza Dairesi’ne gönderdi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir