Altınok: ‘Ankara büyük bir kasabaya dönüştü’

Altınok, yaptığı açıklamada 4 saat çalışan ve hizmet eden bir Ankara Büyükşehir Belediyesi olacağını söyledi. Ankara’nın 5 yılını geriye gittiğini ve kayıp yıllar olduğunu savunan Altınok, Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin doğru ve dengeli kullanılmadığını ve yapılan işlerin bütçeye denk gelmediğini ileri sürdü. 

“ANKARA BÜYÜK BİR KASABAYA DÖNÜŞTÜ”

Ankara’nın büyük bir kasabaya dönüştüğünü ve akşamları ışıkları sönmüş, karanlık bir şehir olduğunu ifade eden Altınok, Fırsatlar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin’in yaptığı hizmetleri övdü ve Büyükşehir’den daha başarılı olduğunu savundu. Ankara’nın 31 Mart’ta kazanması gerektiğini ve Cumhur İttifakı’nın ruhuna sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Altınok, şunları söyledi:

“24 saat çalışan ve hizmet eden bir Ankara Büyükşehir Belediyesi olacağız. Şehre vebalimiz var, kente vebalimiz var, çocuklarımıza vebalimiz var, torunlarımıza vebalimiz var. Seçim 4 yılda bir yapılıyor. Belediye başkanı şehrin sadece 5 yılını planlamaz, 5 yılını yönetmez. Belediye başkanı şehrin, kentin, geleceğini planlar ve geleceğini de yönetir. Kadim Başkent’imizin yavaşlayan hatta çok yavaşlayan hizmet anlayışını değiştireceğiz ve şehrimizin kaybettiği 5 yılını desteklerinizle inşallah telafi edeceğiz. Ankara büyük bir kasabaya doğru gidiyorlar. Akşam sekizde ışıkları sönen dokuzda ışıkları sönen, ruhunu kaybetmiş karanlık, büyük bir kasabaya doğru gidiyor Ankara. 31 Mart’ta inşallah Başkent’imizin kandillerini ve ışıklarını yakacağız. 24 saat çalışan bir belediye olacağız. Eserler ve hizmetlerle şehrimizi, hanımlarımızın yaptığı gibi dantel gibi oya gibi işleyeceğiz.”“ANKARA’DA BECERİKSİZLİKLERLE DOLU BİR BELEDİYE BAŞKANI VAR”

Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin doğru ve dengeli kullanılmadığını da vurgulayarak şöyle konuştu:

“Buz pateni pistinin tamir ve tadilatını yapıp tesisi açamayan maalesef bir Büyükşehir Belediye Başkanı var. 5 yıl olmuş hala bir barınağı bitiremeyen ve açamayan bir Büyükşehir Belediye Başkanı var Ankara’da. Beceriksizliklerle dolu maalesef bir Büyükşehir Belediye Başkanı var. Devlet gibi bütçe var Ankara Büyükşehir Belediyemizde. ‘Ben yardım yaptım’ diyor. Yaptığı yardım bütçenin yüzde 4’ü. Yüzde 96’lık bütçe nerede? 3 buçuk milyar borcu vardı, şimdi 20 milyar borcu var. 8 milyar gayrimenkul sattı. Sattığı gayrimenkul kadar Ankara’da iş yok. 16 buçuk milyar borçlanmış, o kadar iş yok.”“BÜTÇENİN YÜZDE 4’Ü OLAN YARDIMLARI YÜZDE 10’A ÇIKARTACAĞIZ”

Altınok, “Ankara Büyükşehir’e verildiğimiz maalesef 5 yılı Ankara Büyükşehir’in boş yılları olmuştur. Fos yılları olmuştur, kayıp yılları olmuştur. Ankara’mızın makul talihini değiştirme zamanı gelmiştir.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin doğru ve dengeli kullanılmadığını da vurgulayan Altınok, “Sosyal destekler, sosyal yardımlar yeterli değil. Bunları arttıracağız. Reklam var ama belki yapılan yardımlardan daha çok da reklamlara harcanan paralar vardır. Ama Büyükşehir Belediyesi’nin şu an bütçesinin yüzde dördü sosyal yardımlara gitmektedir. Biz onu yüzde ona çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

“SADDAM’IN BU KADAR AFİŞİ YOKTU”

Mansur Yavaş’ın yoğun reklam kampanyasını eleştiren Altınok, “Ankara’nın her yerini afişlerle donatmışlar. Bizim afişleri bile söküyorlar. Bunlar ne ahlakidir, ne doğrudur, ne etiktir.” dedi.

Altınok, Yavaş’ın daha önce “Benim afişlerimi her yerde görüyorsanız bilin ki bu haram parayla yapılmıştır.” sözlerini hatırlatarak, “Gerçi ne dediyse dediklerinin tersini yapmıştır. Büyükşehir Belediyesi yazmış her tarafa. Az laf çok iş diyor ama iş yok, anlatacağı eser yok ama afiş çok. Yani öyle ki Saddam’ın bile Irak’ta bu kadar afişi yoktu. El insaf ya.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Altınok, parti teşkilatlarının 31 Mart’a kadar kapı gezerek sıkı bir çalışma yapacaklarına olan inancını dile getirdi.

“BİRKAÇ BELEDİYE İÇİN ŞEHİTLERİMİZİN KATİLLERİYLE YAN YANA DURAMAZSINIZ”

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Pursaklar’da Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Temsilciliği’ni ziyaret etti. Altınok, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin geleceği için kurulmuş güçlü bir birliktelik olduğunu ve koltuk paylaşımı olmadığını vurguladı. 

“Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır” diyen Altınok, Cumhur İttifakı’nın menfaat gözetmeyen, ilke ve vatan sevgisiyle hareket eden bir birliktelik olduğunu söyledi.

“BAŞKENT’İN SON 5 YILI KAYIP”

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin son 5 yılının kayıp yıllar olduğunu ve Ankara’nın makus talihini değiştirme zamanının geldiğini savunan Altınok, sanayiden ticarete, sosyal ve kültürel faaliyetlerden ekonomiye kadar birçok alanda Ankara’yı canlandıracaklarını ifade etti. Engellilere, yaşlılara ve tarıma yönelik projelerden bahseden Altınok, sosyal yardımların da artırılacağını söyledi.

“ANLATACAĞI BİR ESERİ YOK”

Başkent’in birçok yerinden kendi afişlerinin toplatılmasına tepki gösteren Altınok, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yılı boş yılları olmuştur. Anlatacağı eser yok ama afiş çok” dedi. Rakibinin “Az laf çok iş” sloganı ile ilgili de “Ortada iş yok, anlatacağı eser yok ama afiş çok” diye konuştu.

“ATATÜRK’ÜN KEMİKLERİ SIZLIYOR”

Altınok, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürk’ün çizgisinden çıktığını ve kemiklerini sızlattığını ifade etti.  

“Birkaç belediye için şehitlerimizin katilleri ile yan yana duramazsın” diyen Altınok, şunları kaydetti:

“Bugün Atatürk’ün kemikleri sızlıyor. Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor. Gazilerimizin ahı herkesi yakar, dünyayı yakar. Dolayısıyla birkaç koltuk, bir kaç bir hediye almak için sen bunca şehidimizin katilleriyle yan yana duramazsın. Yan yana olamazsın. Vatanını, ülkesini, milletini, devletini seven bunu yapamaz. Bunun adı vatana ihanettir. Dolayısıyla bunları seyrediyoruz, bunları görüyoruz. Hepimiz kardeşiz. Yani Türk, Kürt, Alevi, Sünni bu vatan hepimizindir. Ama bizi bölmek, parçalamak isteyen, kardeşi kardeşe düşürmek isteyen, yabancı ülkelerin ajanlarıyla iş tutanlar onların piyonudur. Bu kadar açıktır. Dolayısıyla vatanımızı sokakta bulmadık. Bu vatan şehitlerimizin kanlarıyla sulanmıştır.” dedi.

CHP’nin Atatürkçü tabanına seslenen Altınok, “Diyor ki Diyarbakır Meydanı’nda Selahattin Demirtaş, ‘Atatürk’ün heykellerini yıkacağız, onun yerine şu an binlerce insanımızın katili olan İmralı’da yatan hainin heykellerini dikeceğiz’ diyor. Peki Cumhuriyet Halk Partisi Kongresi’nde ne oluyor? Bunu söyleyene selam söylüyorlar! Atatürk’e selam söyle, şehitlerimize selam söyle, gazilerimize selam söyle, kahramanlarımıza selam söyle. Maalesef durum budur. Kahramanlarımızın yakınlarının ferasetine inanıyoruz.” dedi.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE OTEL SÖZÜ

Altınok, şehit ve gazi aileleri için “şehit ve gazi ailesi oteli” yapacaklarını ve ailelerin burada 5 yıldızlı otel konforunda ücretsiz konaklayacaklarını da sözlerine ekledi.
 
Pursaklar Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çetin, AK Parti ve MHP Pursaklar İlçe Başkanları, MHP MYK Üyesi Özgür Bayraktar ve gaziler, gazi ve şehit aileleri katıldığı ziyaretin sonunda Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Pursaklar Temsilciliği tarafından Altınok’a el dokuması Türk bayrağı hediye edildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir