Üsküdar Belediyesi’nin Düzenlediği Festivalde Eğlenen Gençlerin Görüntüleri Muhafazakarlardan Tepki Topladı

Üsküdar Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Üsküdar Fest, düzenlenen konserler ile resmen başladı. 5, 6 ve 7 Ağustos’ta devam edecek olan konserlerde Oğuzhan Koç, Sagopa Kajmer, Semicenk, Mavi Gri ve Buray gibi ünlü isimler sahne alacak. Her yıl eğlencenin doruğa çıktığı konser alanından görüntüler bu yıl muhafazakar görüştekileri rahatsız etti. Sosyal medyadan etkinliğe tepkiler çığ gibi büyüdü.

Üsküdar Belediyesi’nin her yıl düzenlemekte olduğu Üsküdar Fest, 5 Ağustos günü akşam yapılan konserlerle başlamış oldu. Mavi Gri ve Buray’ın performans sergilediği festival, binlerce müzikseveri bir araya getirdi.

5, 6 ve 7 Ağustos tarihlerinde devam edecek olan festivalin ilk konseri, Harem Meydanı’nda düzenlendi. Mavi Gri ve Buray’ın sahne aldığı bu konser, binlerce vatandaşın katılımıyla coşkulu bir atmosfere sahne oldu. Gece boyunca süren eğlence, vatandaşların gönüllerince eğlenmelerini sağladı.

6 Ağustos akşamı ise sahnede Oğuzhan Koç ve Sagopa Kajmer konserleri vardı. Katılımcılar, gece boyunca sanatçıların şarkılarına eşlik ederek keyifli anılar biriktirdi.

7 Ağustos tarihlerinde devam edecek olan festivalin son konseri ise bu akşam Harem Meydanı’nda düzenlenecek.

Binlerce vatandaşın katılımıyla coşkulu bir atmosfer oluşturarak gece boyunca süren eğlence, vatandaşların gönüllerince eğlenmelerini sağladı. Her yıl eğlencenin görüntüleri sosyal medyada tebrikle karşılanırken bu sene konser alanından gelen görüntüler tepki uyandırdı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in Twitter hesabından paylaştığı konser videoları kısa zamanda kullanıcıların gündemine yerleşti.

??

Videoda 110 bin genç arasından dikkatleri üzerine çeken türbanlı gençlerin de eğleniyor olması muhafazakar kesimin tepkisini topladı.

Görenler videoya “İnşallah rüyadır” diye yorumlar bırakınca sosyal medya ikiye bölündü. Farklı görüşten insanlar arasında tartışma çıktı.

“Başörtülü kızlar ve cumaya giden erkekleri, gayri İslâmî şarkılarla cûşa getiren bu konserleri güya muhafazakâr bi belediye nasıl düzenleyebilir? Yerli ve millî kontenjanından helal sertifikası mı aldı bu konserler?”

“Âişelerin, Fâtımaların hayatlarını kim Kayserili Angelina, Yozgatlı Natalia tarzı bohem yaşamlara çevirdi, kim? Gerçekten neyin muhafazakârısınız siz?”

“İkinci kez şok oldum; hafızmış bi de bu gayri İslâmî eğlenceyi organize eden belediye başkanı!”

“İslamcıların gözlerinin önünde çocuklarının nasıl da sekülerleştiğini hazmedemediklerini, ve bunu kontrol edemediklerini izlemek müthiş”

“Kendi belediyesi, kendi cenahı bile olsa azıcık eğlenen insan gördüler mi deliriyorlar. Millette en küçük mutluluğu fazla görüyorlar. İnanılmaz insanlar.”

“Bu topluluk kadar bir şeylerden yoksun kalıyor diye diğerlerine düşman,nefret dolu,yılan dilli bir insan topluluğu görmedim…”

Tepkiler büyümeye devam ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir