Soylu’ya göre kaç terörist kaldı

İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, dağlarda kaç teröritsin kaldığına yönelik açıklamalarına devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum’da yaptığı konuşmada terör örgütü PKK ve Millet İttifakı’na yönelik eleştirilerde bulundu. Bakan Soylu, terör örgütünün dağlarda 86 teröristi kaldığını belirterek, bu teröristlerin 2023’te tamamen ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Soylu’nun dağlarda kaç teröristin kaldığına yönelik açıklamalarından bazıları şöyle:

13 Ekim 2018

İçişleri Bakanı Soylu, Türkiye’deki terörist sayısının 750 civarında olduğunu, bu noktaya da 10 binli rakamlardan gelindiğini açıkladı.

29 Kasım 2021

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye’de 170 terörist kaldığını açıkladı. Bakan Soylu, “Teslim olsalar ne güzel olur. Gelseler ‘Türk adaletine teslimiz’ deseler inanın bambaşka bir tablo başlar.” ifadelerini kullandı.

8 Ekim 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 557 kişinin ‘terör örgütü ile ilişkili olduğu iddiasıyla bir dönem tartışma yaratan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Kütahya’da yaptığı açıklamada, “Bugün terör örgütünün sayısı 120’nin altına düştü, Türkiye içerisinde” dedi.

23 Ocak 2022

İçişleri Bakanı Soylu, 2014’te 5 bin 558 teröristin PKK terör örgütüne katıldığını söyledi. Bakan Soylu, “Bugün bırakın katılımı, dağdaki silahlı eleman sayısı Allah’a hamdolsun 150’nin altına düştü” dedi.

18 Ağustos 2022

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütünün bitme noktasına geldiğini söyledi. Türkiye’de 124 terörist kaldığını açıklayan Soylu, “Yurt içerisinde 767 üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik” dedi.

27 Ağustos 2022

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Allah’ın izniyle Cumhuriyetin 100. yılında 29 Ekim 2023’te Türkiye’yi terörden temizleyeceğiz. Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı. Türkiye’nin gelecek nesilleri bir daha Amerika ve Avrupa tarafından terörle imtihan edilmeyecektir” dedi.

16 Eylül 2022

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Sadece 8-9 vilayette 120’nin altında terörist kaldı” açıklaması yaptı.

27 Ocak 2023

İçişleri Bakanı Soylu, “Terörle mücadele ettik ve ediyoruz. Güneydoğu dahil olmak üzere Türkiye’nin büyük şehirleri dahil olmak üzere teröre diz çökerten, onu tasfiye noktasına getiren bir durumla karşı karşıyayız. Bugün dağlarımızın önemli bir bölümünde artık bir tek terörist yok. En önemli dağlardan bir tanesi Avanoslar’dı. Hatay’da hemen Suriye’nin karşısı Hatay’dan Adıyaman’a kadar kilometrelerce alanda terörist vardı. Cudi tertemiz. Tunceli’de 2, Gabar Dağı’nda 3 terörist kaldı. Türkiye’de 105’in altında terörist kaldı” dedi.

15 Nisan 2023

İçişleri Bakanı Soylu: “Türkiye sınırlarının içerisinde dağlarda 88 terörist kaldı” “PKK’nın enkazını CHP’nin taşıması bu ülkenin tarihi bir ayıbıdır” “Bu millet PKK’nın enkazını CHP’ye taşıtmaz” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Millet İttifakı’na tepki göstererek, “PKK’nın enkazını CHP’nin…

1 Mayıs 2023

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum’da yaptığı konuşmada terör örgütü PKK ve Millet İttifakı’na yönelik eleştirilerde bulundu. Bakan Soylu, terör örgütünün dağlarda 86 teröristi kaldığını belirterek, bu teröristlerin 2023’te tamamen ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir