GÜNDEM ÖZETİ / 16 Nisan 2023

6 Nisan 1920

1- Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Müzesi açılış törenine ve Ulaşım Esnafı İftar Buluşması’na katılacak.

(İstanbul/12.00/19.51)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ATO Congresium’da düzenlenecek İYİ Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı’na iştirak edecek.

(Ankara/13.00)

2- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Zeytinburnu Yenidoğan Gökalp Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu açılışına, İlk Defa Oy Kullanacak Genç Seçmen Buluşması’na ve Merkezefendi Çadırında Geniş Aileler ile İftar Programı’na katılacak.

(İstanbul/16.00/17.00/19.45)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST Savaşan İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması’na ve Gençlik İftarı’na iştirak edecek.

(Bursa/14.00-19.30)

2- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Kars Atıksu Toplama ve Arıtma Tesisi İkmali Temel Atma Töreni’ne katılacak, AK Parti Göle İlçe Başkanlığı’nı ziyaret edecek, AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) binası açılışına iştirak edecek, tarım sektörü temsilcileriyle toplantı gerçekleştirecek.

(Kars/11.00-13.30/Ardahan/15.30-16.30)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Konak İlçe Başkanlığını ziyaret edecek, Spor Toto 3. Lig’deki Karşıyaka-BC Grup Ağrı 1970 maçını izleyecek, AK Parti Balçova İlçe Başkanlığı’nı ziyaret edecek, Bayçova Ata Caddesi esnafıyla bir araya gelecek, Spor Toto 1. Lig’deki Göztepe- Eyüpspor maçını izleyecek ve Mithatpaşa Caddesi esnafıyla bir araya gelecek.

(İzmir/14.00/15.00/17.00/17.30/20.30/22.30)

2-Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde şampiyon Çekya’da belli olacak; Dörtlü Final organizasyonunun finalinde iki Türk ekibi Fenerbahçe Alagöz Holding ile ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi karşı karşıya gelecek.

Üçüncülük maçında İtalyan ekip Beretta Famila ile ev sahibi ZVVZ USK Prag karşılaşacak.

(Prag/18.00/21.00)

3- 10. Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası, erkekler ve kadınlarda alet finalleriyle tamamlanacak.

(Antalya/13.00)

4- Spor Toto Süper Lig’in 29. haftası Bitexen Giresunspor-Demir Grup Sivasspor, Trabzonspor- Beşiktaş maçlarıyla sona erecek.

(Giresun/16.00/Trabzon/20.30)

5- Spor Toto 1. Lig’in 33. haftasına Erzurumspor FK- Manisa FK ve Göztepe-Eyüpspor maçlarıyla devam edilecek.

(İstanbul/16.00/İzmir/20.30)

6- TFF 3. Lig gruplarında 29. hafta karşılaşmaları oynanacak.

7- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 25. haftasına Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket-TOFAŞ, Darüşşafaka Lassa-Manisa Büyükşehir Belediyespor, Türk Telekom- Fenerbahçe Beko ve Frutti Extra Bursaspor-AYOS Konyaspor Basketbol maçlarıyla devam edilecek.

(Denizli/13.00/İstanbul/15.30/Ankara/18.00/Bursa/20.30)

8- Hentbol Erkekler Süper Lig’de 21’inci hafta maçları yapılacak.

9- 2023 Modern Pentatlon Dünya Kupası’nın ikinci etabı Ankara Atlı Spor Kulübü’nde karışık bayrak yarışıyla tamamlanacak.

(Ankara)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir