Bu 7 Kripto Para Projesine Büyük İsimlerden Yatırım!

Geçen yıl kripto para piyasası için kabus gibi geçti. Piyasada devasa çöküşlere, büyük dolandırıcılık olaylarına ve derin fiyat düşüşlerine tanık olduk. Bununla birlikte, kripto dünyası yoluna devam etti. Nitekim bu yıla iyi bir başlangıç yapan projeler, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Kripto para projeleri yatırım çekmeye devam ediyor…

Coinbase Ventures, 10 milyon dolarlık ZkLink fonunu destekliyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Blockchain’ler arasında varlık ticareti yapmayı kolaylaştıran bir altyapı katmanı olan ZkLink, kripto borsası Coinbase’in (COIN) risk sermayesi kolunu da içeren bir dizi yatırımcıdan stratejik bir finansman turunda 10 milyon dolar topladı. Fon, zkLink’in üçüncü çeyrekte main-net lansmanına doğru ilerlemesine yardımcı olacak.

Kripto girişim sermayesi finansmanı, 2021’deki ayı piyasasının sert darbesiyle uçurumdan aşağı düştü. Yine de, altyapı projelerinin dirençli olduğu ortaya çıktı. ZK tabanlı teknolojiyi piyasaya sürme yarışı yoğunlaşmaya başladı. Polygon ve Matter Labs Mart ayında birbirlerinden birkaç gün sonra zk-EVM main-net ağ lansmanını duyurdu. Bu arda şirket, zkLink için kendi main-net lansmanından önce “Odyssey” adlı bir topluluk kampanyası başlatacak. Ayrıca, “Dunkirk” varlık çekme testi yapacak.

Alchemy Ventures’tan, Vibe’a 4 milyon dolarlık destek turu

Kreatiflerin tokenları özelleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olacak araçlar sağlayan yeni bir non-fungible token (NFT) üretim platformu olan Vibe, 4 milyon dolarlık bir tohum turunu başarıyla gerçekleştirdi. Turdaki yatırımcılar arasında Web3 altyapı devi Alchemy’nin risk sermayesi kolu Aglaé Ventures ve K-Pop sanatçısı Psy’ın müzik şirketi P Nation da yer aldı.

San Francisco merkezli Vibe, NFT’lerin değerini kıtlıklarının ötesinde artırmayı hedefliyor. Ayrıca, token’ın faydasını uygulamayı veya artırmayı amaçlıyor. Kodsuz platform, yaratıcıların, NFT’leri tokenların gelişmesine ve gerçek dünya ve dijital fayda sağlamasına izin verecek uygulamalara ve ürünlere dönüştürmesine olanak tanıyor.

AlienSwap, 12 milyon dolarlık fon topladı

NFT pazaryeri AlienSwap, NEXT Leader Capital ve C² Ventures liderliğinde, OKX Ventures’ın ardından Araceae Capital, BIP32 Venture, Hyper10n Capital, Eureka Trading, Mission Street Ventures, Phyrex ve diğerlerinin katılımıyla 12 milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladı.

AlienSwap, topladığı fonu, AlienSwap mühendislik ekibini genişletmek, yeni NFT likidite araçları ve ticaret ürünleri geliştirmek ve NFT topluluğundaki kullanıcılar için ticaret deneyimini geliştirmek amacıyla NFT altyapısına yapılan yatırımı artırmak için kullanacak.

Portals, 2 milyon dolarlık tohum turunu tamamladı

DeFi gelir toplayıcısı Portals, Lightshift Capital liderliğinde Poolside, Basement Labs, LongHash Ventures, Daedalus Angels ve Mechanism Capital’in katılımıyla 2 milyon dolarlık tohum turunu tamamladığını duyurdu.

Sui Eco DEX MovEX Mysten Labs’ten yatırım aldı

Sui Eco DEX’i MovEX, bir Sui geliştirme şirketi olan Mysten Labs’tan yatırım aldığını açıkladı. Ayrıca Sui üzerinde on-chain finans oluşturmaya devam edeceğini bir basın açıklamasıyla duyurdu.

OpenTrade, 1,5 milyon dolarlık fon sağladı

Kripto para ile yapılandırılmış bir finans ürünü olan OpenTrade, Sino Global Capital liderliğinde Circle Ventures, Kronos Research, Kyber Ventures, Polygon Ventures ve Outlier Ventures’ın katılımıyla 1,5 milyon dolarlık bir finansman turunun tamamlandığını duyurdu. Finansman, OpenTrade’in bu yıl içinde piyasaya sürülmesinden önce, ABD Hazine bonoları, yatırım yapılabilir ticari kağıtlar ve yatırım yapılabilir tedarik zinciri finansmanından oluşan bir likidite havuzunu içerecek ilk ürünlerle işini genişletmesine yardımcı olacak.

Chronos, bir günde getiri havuzlarına 170 milyon dolar çekti

Chronos, bir Arbitrum tabanlı merkezi olmayan borsa (DEX). Proje, dijital varlıklardan, onları satmaya gerek kalmadan getiri elde etmenin bir yolunu sağlıyor. Bu kapsamda, staking’i kullanıyor. Bunu tanıttıktan sonra tek bir gün içinde platforma 170 milyon doların üzerinde para çekti.

Chronos, 27 Nisan’da piyasaya sürülen ve (3,3) olarak adlandırılan bir borsa. Tokenına değer kazandırmak için birincil kaynak olarak staking’i kullanıyor. Chronos’taki bazı likidite havuzları, likidite sağlayıcılarına (LP), CHR tokenleri şeklinde %2.300’e varan oranlarda ödeme yapıyor. Bunu, protokol değişikliklerini oylamak için kullanmaları amacıyla gerçekleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir